پوشش ۹۰ درصدی بیمه برای ناباروری

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، مریم آزادی درباره خدمات متنوع این سازمان در حوزه ناباروری گفت: دستورالعمل ابلاغی توسط شورای عالی بیمه شامل ۲ بخش خدمات سرپایی از جمله دارو، آزمایشات، خدمات تصویربرداری، ویزیت پزشک و خدمات بستری است، هم اکنون سطح و عمق خدمات پوششی برای زوجین نابارور افزایش پیدا کرده است، از جمله اینکه اقلام دارویی از ۶۳ به ۶۶ قلم افزایش داشته و این خدمات ۹۰ درصد پوشش بیمه‌ای دارند.

 

معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه زوجین نابارور برای استفاده از خدمات ناباروری باید در سامانه های بیمه سلامت نشان ناباروری دریافت کنند، افزود: همچنین ۷ نوع خدمت تصویر برداری، ۱۶ کد خدمت آزمایشات ژنتیک برای زنان دارای سقط مکرر و افزایش تجهیزات و لوازم مصرفی برای درمان ناباروری از ۲۸ به ۲۹ قلم با پوشش ۹۰ درصدی تحت پوشش بیمه قرار دارد.

 

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی تاکید کرد: برای دریافت خدمات فوق تخصصی مانند میکرواینجکشن، لقاح مصنوعی یا IUI و IVF اگر بیمار به مراکز دولتی مراجعه کند، ۹۰ درصد تعرفه دولتی پوشش داده می شود، اما در سایر بخش ها ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیر دولتی پوشش داده می شود.

 

آزادی گفت: یکی از وظایف شورای عالی بیمه تهیه و تدوین دستورالعمل خرید راهبردی و ضوابط خرید راهبردی خدمات است که سالانه شورای عالی بیمه این دستورالعمل را ویرایش می‌کند، در حال حاضر خدمات بیشتری در حوزه ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفته است. ضمن اینکه سازمان بیمه سلامت از انعقاد قرارداد با مراکزی که خدمات ناباروری ارایه می دهند استقبال کرده و تعامل و همکاری دارد.