چرا تو اینستاگرام نمی تونم استوری بزارم؟

چرا تو اینستاگرام نمی تونم استوری بزارم؟ استوری به عنوان یک قابلیت جذاب در اینستاگرام شناخته می شود که کاربران داستان های روزمره خود را در آن با دیگران به اشتراک می گذارند. اما گاهی اوقات برای انتشار استوری با مشکل مواجه می شوید و نمی توانید در اینستاگرام استوری بزارید. دلیل عدم انتشار استوری در اینستاگرام چیست؟ در این مطلب از باملین قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و مشکل عدم انتشار استوری در اینستاگرام را بررسی کنیم.

راه حل های برطرف کرن مشکل فیلتر استوری اینستاگرام

در صورتی که استوری اینستاگرام کار نمیکند اولین اقدام این است که اتصال اینترنت خود را چک کنید در بسیاری از مواقع  با قطع شدن اینترنت این امکان وجود دارد که  فیلتر های استوری اینستا برای ما نمایش داده نشود و امکان استفاده از اموجی ها فراهم نباشد بنابراین در اولین اقدام اینترنت را بررسی کنید

 ممکن است بخواهیم فیلتر خاصی را بر روی عکس خود اعمال کنیم اما در نهایت متوجه میشویم که تصویر مورد نظر ما در استوری آپلود نمیشود. بنابراین اگر از طریق مودم به اینترنت متصل هستید و از وای فای استفاده می کنید میتوانید یک بار مودم را خاموش و روشن کنید البته یک ربع مودم را خاموش نگه دارید چرا که در این‌ صورت ای پی مودم اگر استاتیک نباشد تغییر میکند و‌ شما با ای پی جدید وارد اینستاگرام میشوید.

همچنین اگر از اینترنت دیتای گوشی در حال استفاده هستید یک بار نت گوشی را قطع و گوشی را خاموش و روشن کنبد اگر با هیچ یک از این کارهایی که گفته شد مشکل کار نکردن استوری اینستاگرام شما برطرف نشد می توانید از نرم افزار های تغییر آی پی نیز استفاده کنید در نظر داریم که نرم افزار مورد نظر راباز میکنیم وارد اینستا میشویم و نرم افزار را میبندیم تا مشکلی برای اکانت اینستاگرام شما پیش نیاید .

حل مشکل هنگ کردن استوری اینستاگرام با ریست برنامه

همانطور که گفتیم حل این مشکل راه های مختلفی دارد یکی دیگر از روشهای رفع مشکل کار نکردن استوری اینستاگرام این است که نرم افزار اینستاگرام  را ریستارت کنیم. با انجام دادن این کار نرم افزار مجددا شروع به کار خواهد کرد و این امکان وجود دارد که ایراداتی که باعث آپلود نشدن استوری شما شده اند، برطرف شوند.

ریست کردن اینستاگرام در آیفون و اندروید

در گوشی های ایفون کافیه شما نرم افزار را از اپ های باز ببندید و یک بار گوشی خود را خاموش و‌روشن کنید اپل کش بازی از نرم افزارها نگه نمیدارد بنابراین ریست کردن نرم افزار به نوعی که در اندروید انجام میدهیم در گوشی های آیفون بی معنی است اما در گوشی های اندروید.

برای ریست کردن نرم افزار اینستاگرام وارد تنظیمات موبایل خود میشویم و از بخش نرم افزار ها و یا  Apps ، برنامه اینستاگرام را انتخاب میکنیم . پس از آن مانند تصویری که ذر پایین مشاهده میکنید بر روی گزینه FORCE STOP تپ کنید با اینکار ما نرم افزار را مجبور به بسته شدن میکنیم بنابراین کش نرم افزار پاک میشود . پس از انجام ‌اینکار  مجددا اینستاگرام را باز کنید.

حالا وقت ان رسیده است که استوری را که قبلا آپلود نشده بود و در حافظه اینستاگرام ذخیره شده است . حذف کنید و مجددا آن را آپلود کنید. اگر با این کار مشکل استوری اینستاگرام برطرف نشد یک بار گوشی خود را ریستارت کنید تا اشکالات جزئی موجود در موبایل شما با راه اندازی مجدد گوشی به صورت کامل برطرف شود.

دلیل عدم اپلود استوری اینستاگرام عدم بروزرسانی اینستاگرام

احتمال زیاد با انجام مراحل بالا باید مشکل شما برطرف شود امت اگر با هیچ یک از مواردی که در بالا ذکر کردیم  مشکل کار نکردن استوری اینستاگرام شما برطرف نشد احتمال این وجود دارد که در نرم افزار اینستاگرام نصب شده بر روی گوشی شما باگ نرم افزاری وجود داشته باشد. برای رفع این مشکل لازم است اپلیکیشن اینستاگرام خود را به جدیدترین نسخه ی موجود بروزرسانی کنید.

برای انجام اینکار چنانچه  از گوشی اندرویدی استفاده می کنید برای اپدیت اینستاگرام کافی است از گوگل پلی را استفاده کنید و از قسمت My apps & games برنامه اینستاگرام را انتخاب کنید. در نهایت با انتخاب گزینه Update مطابق تصویر برنامه نصب شده بر روی گوشی شما بروزرسانی خواهد شد.

همچنین اگر از گوشی های آیفون استفاده می کنید لازم است برای اپدیت اینستاگرام بر روی ایفون وارد اپ استور شویم .پس از آن اینستاگرام را سرچ میکنیم و  تب Update را باز میکنیم و در این قسمت برنامه اینستاگرام را پیدا میکنیم . و با انتخاب گزینه Update  بروزرسانی نرم افزار را انجام میدهیم.

 

 حل مشکل اپلود نشد استوری اینستاگرام با غیرفعال کردن حالت ذخیره باتری

در بیشتر  مواقع گزار شده است که فعال بودن قابلیت ذخیره انرژی باتری بر روی گوشی موجب از کار افتادن برخی از امکانات نرم افزار ها  اعم از اینستاگرام می شود بنابراین اگر گوشی خود را در وضعیت Power Saving  قرار داده اید برای برطرف کردن مشکل کار نکردن استوری اینستاگرام آن را از این‌ حالت خارج کنید .

 در گوشی هایی که اندروید هستند کافی است صفحه را از بالا به سمت پایین بکشید و به تنظیمات سریع دسترسی داشته باشید  و مطابق تصویر گزینه Power Saving را خاموش کنید.

خاموش کردن حالت ذخیره باتری در آیفون

همچنین اگر از گوشی آیفون استفاده می کنید برای خاموش کردن حالت ذخیره باتری لازم‌ است تنظیمات و یا  Settings گوشی را باز کنید سپس وارد قسمت Battery  شوید. و پس از آن مطابق با تصویری مه در پایین مشاهده میکنید گزینه Low Power Mode را غیرفعال کنید.

 حل مشکل استوری در اینستاگرام با پاک کردن کش و دیتا

اگر تمامی مراحل بالا را طری مردین و باز هم مشکل برطرف نشد  و همچنان با مشکل کار نکردن استوری اینستاگرام  رو به رو بودید میتوانید  کش اینستاگرام خود را خالی کنید چون پر شدن حافظه کش نرم افزار عملکرد برنامه را کاهش میدهد و امکان دارد مشکلات اینچنینی را در پی داشته باشد.

حالا برای پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید کافی است. وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه Apps را انتخاب کنید حالا در لیست برنامه هایی که مشاهده میکنید بر روی اینستاگرام اشاره کنید. پس از آن  وارد بخش STORAGE شده و گزینه Clear Cache و Clear Data را انتخاب کنید تا حافظه کش نرم افزار اینستاگرام گوشی  شما خالی شود.

پاک کردن کش نرم افزار در گوشی های ایفون

پاک کردن کش نرم افزار در گوشی های ایفون خیلی معنا دار نیست در ضمن مشکل کار نکردن استوری در کوشی های اندروید گزارش شده است !! اما اگر بخواهید کش نرم افزاری  را در گوشی ایفون پاک کنید هم می توانید از نرم افزار هایی که در این زمینه طراحی شده استفاده کنید. برای مثال می توانید نرم افزار imyfone umate را نصب کرده و از آن برای حذف کش نرم افزار در اپل کمک بگیرید.