چرا سیم کارت ایرانسل فعال نمیشود؟

اگر به تازگی سیم کارت ایرانسل خریده اید و در مراحل فعالسازی آن دچار مشکل شده اید، احتمالا این سوال را دارید که چرا سیم کارت ایرانسل فعال نمیشود؟ در این مطلب از باملین قصد داریم به بررسی دلایلی که موجب جلوگیری از فعالسازی سیم کارت ایرانسل می شوند بپردازیم و راه حل های فعالسازی سیم کارت ایرانسل را بیان کنیم.

 

چه زمانی سیم کارت ایرانسل فعال نمی‌شود؟

راه اندازی سیم کارت ایرانسل هم مانند دیگر سیم کارت ها کار سختی ندارد و معمولا به سادگی این کار امکان پذیر است. اما برخی اوقات با وجود موارد استثنا ممکن است به دلیل مشکلات فنی سیم کارت، ایرادات گوشی و یا ایرادات اپراتور فعالسازی سیم کارت ایرانسل شما دچار مشکل شود.

 

 

 

یکی از مهم‌ترین ایرادات، مربوط به گوشی شما است. گزارش کاربران نشان داده است که برخی از گوشی‌های شیائومی و سامسونگ، در چند تلاش اول سیم کارت ایرانسل را شناسایی نمی‌کنند و ممکن است نیاز باشد کاربر گوشی را به صورت کامل ری استارت کند. آپدیت به رابط کاربری می یو آی ۱۵ در گوشی‌های شیائومی می‌تواند یک راه حل مناسب باشد.

یکی دیگر از دلایل فعال نشدن سیم کارت ایرانسل، عدم انجام اقدامات لازم از سوی فروشنده سیم کارت است. فروشندگان باید بلافاصله پس از خرید، سیم کارت شما را در شبکه ثبت کنند تا مشکلی برای شما به وجود نیاید اما برخی از این افراد به دلایل مختلف، فعال کردن سیم کارت را به تعویق می‌اندازند. در صورتی که پس از زمان اعلام شده توسط فروشنده سیم کارت ایرانسل شما فعال نشد، بهتر است هر چه سریع‌تر با کسی که سیم کارت را از او خریداری کرده‌اید تماس حاصل کنید.

اگر سیم کارت ایرانسل شما قبلا توسط گوشی شناسایی شده اما حالا مشکلاتی وجود دارد، بهتر است با یک دستمال بدون پرز و کاملا خشک، بخش طلایی‌رنگ سیم کارت را تمیز کرده و دوباره امتحان کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم اگر سیم‌کارت ایرانسل دیگری دارید، آن را امتحان کنید؛ شاید مشکلی فیزیکی برای سیم کارت به وجود آمده باشد.

نحوه فعالسازی سیم کارت ایرانسل

اگر شما هم این سوال را دارید که «چرا سیم کارت ایرانسل فعال نمی‌شود؟» و با دلایلی که گفته شد هم روبرو نشده اید می توانید از راهی که در ادامه ذکر می کنیم استفاده کنید:

اگر می‌خواهید خیلی سریع مشکل فعال نشدن سیم کارت ایرانسل را حل کنید، بهتر است با شماره ۷۰۰ از خطوط ایرانسل و شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ از خطوط دیگر تماس بگیرید و به صورت مستقیم با تیم پشتیبانی ایرانسل صحبت کنید.