چرا گوشیم پیام ارسال نمیکنه؟

چرا گوشیم پیام ارسال نمیکنه؟ گاهی اوقات ممکنه با اینکه شارژ اعتباری هم دارید و حتی می توانید با دیگران تماس بگیرید، امکان ارسال پیامک را ندارید. دلایل ارسال نشدن پیامک میتونه مختلف باشه و یک دلیل ثابت نداره. گاهی اوقات ممکنه دلیل سخت افزاری داشته باشه و مشکل از گوشی یا خطوط ارتباطی کشور باشه، گاهی ممکنه مشکل از خط مقصد باشه و گاهی هم ممکنه مشکل نرم افزاری از گوشی شما باشه. در این مطلب از باملین دلایل مختلف ارسال نشدن پیامک رو بررسی میکنیم.

 

 

۶ علت ارسال نشدن پیامک

برای همه این سوال پیش می‌آید که چرا پیامم ارسال نمیشه؟ دلیل ارسال نشدن پیامک دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. دلایلی که برای علت ارسال نشدن پیامک وجود دارد همگی عبارتند از:

۱٫ اشتباه بودن شماره دریافت کننده

زمانی که اقدام به برقراری ارتباط با پیامک می‌کنید و جوابی دریافت نمی‌کنید ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که چرا پیام ارسال نمیشه! اما حقیقت این نیست و شما با عدم ارسال پیامک رو به رو نشده‌اید اما پیام ارسال شده به دست مخاطب هم نرسیده است. اینجا نیاز است که به بررسی شماره‌ای که برای آن پیام ارسال کردید بپردازید زیرا اغلب این امکان وجود دارد که شماره مقصد را اشتباه وارد کرده باشید.

۲٫ محدودیت کلمات

در مواردی پیش آمده است که اقدام به ارسال پیامک می‌کنید اما متوجه ارسال نشدن پیامک خود می‌شوید و در این لحظه است که به دلیل ارسال نشدن پیامک می‌پردازید. ابتدا نیاز است که متن نوشته خود را بررسی کنید و ببینید از چند کاراکتر تشکیل شده است زیرا برای ارسال پیامک می‌توانید از تعداد کاراکتر و یا حروف مشخصی استفاده کنید و زمانی که این محدودیت را پشت سر بگذارید با ارسال نشدن پیامک و یا ارسال نشدن اس ام اس رو‌به‌رو می‌شوید. هر پیام می‌تواند از ۷۰ کاراکتر تشکیل  شود و در نهایت ۳ پیام را می‌توانید به یک مخاطب ارسال کنید.

۳٫ عدم اعتبار کافی

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند دلیل ارسال نشدن پیامک باشد عدم اعتبار کافی برای فرد ارسال کننده پیام است. عدم وجود اعتبار کافی می‌تواند به دلیل پرداخت نکردن حساب ماهیانه و یا اتمام شارژ و یا حساب اعتباری خریداری شده باشد.

۴٫ محتوای نامناسب پیامک

زمانی که قصد ارسال اس ام اس را دارید باید توجه داشته باشید که هر اپراتور ممکن است اجازه استفاده از برخی کلمات را به شما ندهد و در این صورت اگر از آن کلمات استفاده کرده باشید متوجه می‌شوید که ارسال پیامک شما ناموفق بوده است. برای رفع مشکل ارسال اس ام اس باید متنی که نوشته‌اید را مجددا با دقت بسیار بالا بازبینی و اصلاح کنید و سپس اقدام به ارسال مجدد آن نمائید.

۵٫ خاموش بودن شماره مقابل

اگر شماره تماسی که برای آن اس ام اس ارسال می‌شود خاموش و یا مسدود شده باشد آن طرف قادر به دریافت اس ام اس شما نخواهد بود. برای مطمئن شدن از در دسترس بودن شماره طرف مقابل می‌توانید با او تماس برقرار کنید تا متوجه شوید دستگاه دریافت کننده پیامک روشن است یا خیر.

۶٫ کش کردن برنامه پیامک گوشی

هر پیامکی که ارسال شده است، در پو‌شه‌ای به نام پیام‌های ارسال شده ذخیره می‌شود. در صورت ارسال زیاد اس ام اس ممکن است این حافظه به حد نساب برسد و در اصطلاح پر شود. زمانی که این حافظه پر می‌شود با ارسال نشدن اس ام اس مواجه می‌شوید. برای حل این مشکل، نیاز است که حافظه را بررسی کرده تا در صورت پر بودن  آن را تخلیه کنید. برای انجام دادن این کار نیاز است به برنامه و تنظیمات آن دست پیدا کنید.