چطور بفهمیم تو اینستا هک شدیم؟

چطور بفهمیم تو اینستا هک شدیم؟ اینستاگرام به بخش جداناپذیر زندگی مردم تبدیل شده است و در طول روز بارها و بارها در اینستاگرام فعالیت می کنیم. تصور کنید اینستاگرامی که اطلاعات مهم زیادی در آن قرار گرفته است توسط فردی هک شود، قطعا این خبر ناخوشایندی برای شما خواهد بود. در این مطلب از باملین به شما آموزش می دهیم که چطور بفهمید اینستاگرام هک شده است.

 

 

پی بردن به هک شدن حساب کاربری اینستاگرام

چگونه متوجه شویم که حیاب کاربری در اینستاگرام ما هک شده است؟ جهت پی بردن به هک شدن اکانت خود می بایست به نکات و نشانه هایی توجه کنید که یکی از آن ها دریافت ایمیل از سوی اینستاگرام با محتوای تغییر ایمیل می باشد.

امروزه برخی از کاربران به دلایلی تمایل دارند تا امنیت حساب اینستاگرام خود را تضمین کنند. برخی از کاربران با بی توجهی به این موضوع امنیت اکانت خود را به خطر انداخته اند؛ پس توجه به این نکته ضروری می باشد. روش های گوناگونی جهت ایمن کردن اکانت اینستاگرام وجود دارد. ما این راه ها را در مطلب حاضر با بیان ۸ راه جهت پیشگیری از هک شدن اکانت معرفی کرده ایم.  این مقاله نشانه های اکانت های هک شده را بیان کرده است. به علاوه نحوه فهمیدن هک شدن یا نشدن اکانت را نیز توضیح داده است.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هک شدن صفحه، تنها یکی از خطراتی که برای پیج اینستاگرام شما را تهدید آمیز می‌باشد. از تهدیدات دیگری که ممکن است براس شما اتفاق بیفتد می توان به مواجه شدن اکانت با مشکل، دیسیبل شدن حساب، بلاک شدن توسط اینستاگرام و غیرا اشاره کرد.

نشانه های هک شدن پیج در اینستاگرام

شما باید در همه حال به نشانه های مشکوکی که در صفحه و اکانت خود می بینید توجه داشته باشید. اگر علامتی دیدی به آن توجه کنید. چنانچه تا کنون اکانت اینستاگرام شما هک نشده است، مواردی که بیان می کنیم را در نظر بگیرید. کسانی که اکانتشان هک شده است، نشانه هایی را مشاهده کرده اند که به شرح زیر می باشند.

 • گرفتن ایمیل از اینستاگرام با محتوای تغییر ایمیل، رمزعبور یا شماره موبایل ثبت شده روی حساب کاربری شما.
 • عدم توانایی در ورود به حساب کاربری اینستاگرام در حالی که آی دی و پسورد خود را درست وارد کرده اید.
 • دیدن کامنت خود در زیر پست بقیه که شما این کار را انجام نداده اید.
 • مشاهده اکانت هایی در لیست دنبال کنندگان خود که شما آنها را دنبال نکرده‌اید.
 • دیدن چت هایی در دایرکت اینستاگرام خود که شما این کار را انجام نداده اید.
 • به اشتراک گذاشتن پست ها و استوری هایی در صفحه شما که کار شما نمی باشد.

چنانچه در صفحه خود پیامی با محتوای عوض کردن رمز عبور دیدید، سریعا ایمیل خود را بررسی کنید. در این زمان اینستاگرام ایمیلی با محتوای تغییر پسورد اکانت برای شما می فرستد که با آن قادر می باشید تا صفحه خود را پس بگیرید.

در حال حاضر که علامت های یک صفحه هک شده را می دانید، قادر می باشید تا یک اکانت هک شده را شناسایی کنید. ولی برای اطمینان از هک شدن در اینستاگرام می بایست به Login Acvtivity مراجعه کنید. این گزینه در تنظیمات اینستاگرام شما ورودهای فعال را به حساب کاربری شما و نوع دستگاه را اعلام می کند. با ما همراه باشید تا در ادامه در مورد این گزینه در اینستاگرام بیشتر توضیح دهیم.

چگونگی پی بردن به هک شدن حساب کاربری اینستاگرام

پرسشی که بیشتر کاربران اینستاگرامی دارند چگونگی پی بردن به هک شدن حساب کاربری اینستاگرام می باشد. همانگونه که پیش تر نیز گفتیم بهترین جایی که در اینستاگرام می توانید ورود های فعال را بررسی کنید، Login Activity می باشد. این گزینه بیانگر تعداد دستگاه هایی می باشد که به حساب کاربری شما وارد شده اند. اگر تنها گوشی شما در ان قسمت موجود باشد،، یعنی حساب کاربری شما هک نشده است. ولی چنانچه تعداد دستگاه های بیشتری در آن قسمت وجود داشت به این معناست که شخص دیگری در حساب شما می باشد و اکانت شما هک شده است.

جالب است بدانید که در قسمت Login Activity قادر می باشید تا نوع دستگاهی را که هکر با آن در حساب شما می باشد را ببینید. به علاوه تایم ورود به اکانت شما نیز مشخص می باشد.

نحوه ورود به Login Activity  

همانگونه که بیان کردیم جهت مطمئن شدن از هک شدن در اینستاگرام می بایست تا به قسمت ورود های فعال بروید. جهت رفتن به قسمت Login Activity باید گام های زیر را طی کنید. بررسی این گزینه زمانی ممکن است که در پیج باشید و از آن خارج نشده باشید.

 1. در ابتدا به صفحه‌ی پروفایل خود در اینستاگرام بروید و آیکون سه خط را در بالای صفحه را کلیک کنید.
 2. سپس جهت ورود به قسمت تنظیمات بر گزینه‌ی Settings کلیک کنید.
 3. در این مرحله مورد Security یا امنیت را انتخاب کنید.
 4. در پایان نیز گزینه‌ی Login Activity را از بین گزینه های موجود برگزینید.

چنانچه به قسمت Login Activity وارد شدید، اگر ورودهای فعال دیگری را دیدی، نام دستگاه و لوکیشن آن را نگاه کنید. اگر نام دستگاه با نام دستگاه شما فرق دارد، بیانگر این است که حساب کاربری شما هک شده است. ولی چنانچه شما از افرادی می باشید که از ابزارهای تغییر آی‌پی کمک می گیرید، ممکن است ورودهای فعال در قسمت Login Activity شما بیشتر از یکی باشد. اگر ورودهای فعال همگی دارای یک نام دستگاه می باشند، اما مکان جای دیگری می باشد، احتمالا آن حساب کاربری شما می باشد که اینستاگرام به علت عوض شدن آی‌پی فکر کرده که دستگاه دیگری به حساب کاربری شما وارد شده است.

نحوه پی بردن به اینکه چه کسی اینستاگرام ما را هک کرده است

جهت پی بردن به اینکه چه کسی اینستاگرام ما را هک کرده است، راه مستقیمی وجود ندارد. ولی با بررسی چندین نکته می‌توان به برخی اطلاعات از آن پی برد. در ادامه نکاتی را که قادر می باشید بعد از هک شدن در اینستاگرام بررسی کنید وجود دارند.

 • بررسی کردن ورودهای فعال این امکان را به شما می دهد که دستگاه یعنی گوشی یا کامپیوتر و مکان هکر را بیابید.
 • بررسی کردن Personal Information حساب کاربری شما و بررسی شماره همراه و آدرس ایمیل هکر. چنانچه هکر موردنظر، مشخصات پروفایل شما را اعم از ایمیل و شماره همراه را عوض کرده باشد، ازطریق Personal Information قابل دستیابی می باشد.