چطور بفهمیم تو واتساپ بلاک شدیم؟

چطور بفهمیم تو واتساپ بلاک شدیم؟ پیامرسان واتساپ بیش از یک دهه است که به برنامه ای کاربردی بین مردم تبدیل شده و افراد زیادی از این پلتفرم برای ارتباط با دوستان و آشنایان خود استفاده می کنند. در واقع می توان گفت واتساپ همیشه یکی از رقبای اصلی برنامه تلگرام بوده است. در این مطلب از باملین قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور بفهمید در واتساپ بلاک شده اید.

 

 

راه های تشخیص بلاک شدن در واتساپ

هیچ راه قطعی ای برای تشخیص اینکه در واتساپ بلاک شدیم یا نه وجود ندارد، اما برخی از نشانه ها وجود دارد که با دیدن آن ها می توانید حدس بزنید که توسط فردی بلاک شده اید؛ این نشانه ها شامل موارد زیر می شود:

  • عدم مشاهده‌ی آخرین بازدید
  • عدم نمایش عکس پروفایل
  • عدم دریافت تیک دوم
  • عدم امکان برقراری تماس صوتی یا تصویری
  • عدم امکان اضافه کردن مخاطب به گروه

در ادامه هر یک از این روش ها را به طور جزئی تر توضیح می دهیم:

عدم مشاهده‌ی آخرین بازدید (Last Seen) و وضعیت آنلاین (Online)

(Online Status) اگر قبلاً می‌توانستید وضعیت آنلاین مخاطب مورد نظر را ببینید، اما اکنون دیگر نمی‌توانید، این می‌تواند نشانه‌ای از بلاک شدن باشد. البته، این نشانه قطعی نیست. ممکن است طرف مقابل وضعیت آنلاین خود را به دلایل دیگری غیر از بلاک کردن شما غیرفعال کرده باشد و شما نتوانید آن را ببینید.

عدم نمایش عکس پروفایل (Profile Picture)

اگر قبلاً می‌توانستید عکس پروفایل مخاطب مورد نظر را ببینید، اما اکنون دیگر نمی‌توانید، این هم می‌تواند نشانه‌ای از بلاک شدن باشد، اما ممکن است طرف مقابل عکس پروفایل خود را حذف کرده باشد بنابراین این روش هم قطعی نیست.

عدم دریافت تیک دوم (Double Check) برای پیام‌های ارسالی

هنگامی که پیامی را برای کسی ارسال می‌کنید، واتساپ معمولاً دو تیک تایید نشان می‌دهد: یکی به این معنی که پیام به سرورهای واتساپ تحویل داده شده است و دیگری به این معنی که پیام برای مخاطب ارسال شده است. اگر فقط یک تیک تایید را می‌بینید، این می‌تواند به این معنی باشد که پیام شما به سرورهای واتساپ تحویل داده شده است، اما برای مخاطب ارسال نشده است، که نشان دهنده بلاک شدن است. البته تیک دوم تا زمانیکه مخاطب شما به اینترنت متصل نباشد نشان داده نمی شود و این عدم نمایش تیک دوم می تواند به این دلیل باشد.

عدم امکان برقراری تماس صوتی یا تصویری

اگر سعی در برقراری تماس صوتی و تصویری با مخاطب مورد نظر دارید، اما تماس‌ها همیشه ناموفق هستند، این می‌تواند یک علامت از بلاک شدن باشد. در این حالت هم ممکن است مخاطب شما واتساپ را باز نکرده باشد یا تنظیمات حریم خصوصی خود را به گونه‌ای تنظیم کرده باشد که تماس‌ها را از شما دریافت نکند.

عدم امکان اضافه کردن مخاطب به گروه

اگر سعی دارید مخاطب مورد نظر را به یک گروه واتساپ اضافه کنید، اما نمی‌توانید، این هم می‌تواند نشانه‌ای از بلاک شدن باشد اما ممکن است مخاطب در تنظیمات واتساپ اجازه اضافه کردن به گروه را بسته باشد.

راه های رفع بلاک شدن  در واتساپ

رفع بلاک شدن در واتساپ به طور مستقیم امکان‌پذیر نیست. واتساپ به کاربران خود اجازه نمی‌دهد که بلاک‌های دیگران را لغو کنند. با این حال، چند روش وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها شانس خود را برای رفع بلاک شدن افزایش دهید.

حذف اکانت واتساپ خود و ثبت نام مجدد با همان شماره

یکی از ساده‌ترین راه ها برای رفع بلاک شدن در واتس آپ حذف اکانت است. با حذف اکانت خود، واتساپ تمام اطلاعات شما از جمله لیست مخاطبان، پیام‌ها، و تنظیمات را حذف می‌کند. سپس می‌توانید با همان شماره مجدداً در واتساپ ثبت نام کنید. با این حال، این روش چند ایراد دارد. اول، حذف اکانت واتساپ شما را از تمام پیام‌ها و اطلاعات موجود در اکانت شما محروم می‌کند. دوم، اگر فرد بلاک کننده شماره شما را از لیست مخاطبان خود حذف کرده باشد، پس از ثبت نام مجدد، او دیگر در لیست مخاطبان شما نخواهد بود.

ایجاد گروه مشترک

اگر شما و فرد بلاک کننده در گروه مشترکی مشترک هستید، می‌توانید از این گروه برای برقراری ارتباط استفاده کنید. برای انجام این کار،می توانید از نفر سومی بخواهید گروهی تشکیل دهد و به گروه بپیوندید و پیامی برای فرد بلاک کننده ارسال کنید.این روش ساده‌ترین راه برای رفع بلاک شدن است، اما به این شرط که شما و فرد بلاک کننده در گروه مشترکی مشترک باشید.