چطور تو اینستا پست بزارم؟ (آموزش تصویری ۰ تا ۱۰۰)

چطور تو اینستا پست بزارم؟ شاید برای خیلی از شماها چنین کاری پیش پا افتاده باشد اما پاسخ به این سوال هنوز هم برای خیلی از کاربران اینستاگرام حیاتی است! چون خیلی ها هنوز هم نمی دانند که چطور باید تو اینستا پست بزارن! ما در این آموزش از سایت باملین قصد داریم نحوه گذاشتن پست در اینستاگرام با استفاد از گوشی را به شما آموزش دهیم. پس اگر هنوز هم دنبال جوان این سوال “چطور تو اینستاگرام پست بزارم؟” هستید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب آموزشی همراه ما باشید.

 

چطور تو اینستاگرام پست بزاریم؟

پست گذاشتن توی اینستاگرام خیلی ساده است. اگر با گوشی خود داخل اینستاگرام تان شوید کافی است علامت مثبت پایین صفحه را لمس کنید. در صفحه باز شده عکس یا فیلم مورد نظرتان را انتخاب می کنید و سپس آن را توی اینستاگرام پست کنید. اگر هم به گوشی دسترسی ندارید می توانید از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ در اینستاگرام پست منتشر کنید. نگران نباشید در ادامه آموزش پست گذاشتن تو اینستاگرام از طریق گوشی و کامپیوتر را به شما می دهیم.

 

چطور تو اینستاگرام با گوشی پست بزاریم؟

 1. وارد برنامه اینستاگرام شده و از طریق آیکون مشخص شده در تصویر، به بخش پست گذاری بروید. درست مثل تصویر پایین، آیکون + در منوی پایین صفحه را لمس کنید.
 2. در این قسمت بایستی عکس و یا ویدیویی را که مایل به انتشار آن هستید، انتخاب کنید. شما می‌توانید محتوای موردنظر را از گالری گوشی خود انتخاب کنید و یا همان لحظه، عکس و یا ویدیو ضبط کرده و منتشر نمایید. پس از انتخاب عکس یا ویدیوی مدنظر، در قسمت بالای سمت راست صفحه، نوشته‌ی Next و یا فلش آبی رنگ را لمس کنید.
 3. در ادامه فیلترهای مختلفی به شما نشان داده می‌شود. فیلترها در حقیقت جلوه‌های بصری هستند که بر روی عکس اعمال می‌شوند.مطابق شکلی که در بالا آمده، در صورتی که نوشته‌ی Filter را لمس کنید، می‌توانید فیلتر موردنظر خود را بر روی عکس و ویدیوی منتخب خود اعمال کنید. در صورت انتخاب گزینه Edit، شما قادر خواهید بود عکس و ویدیوی خود را از لحاظ رنگ، کنتراست و … ویرایش نمایید. این گزینه یک فضای تقریبا حرفه‌ای برای ادیت عکس در اختیار شما قرار می‌دهد.
 4. در ادامه با زدن گزینه‌ی Next یا فلش آبی بالای صفحه، به مرحله‌ی آخر گذاشتن پست اینستاگرام منتقل می‌شوید. بسیاری از کاربران این بخش را با نحوه پست گذاشتن متن در اینستاگرام، اشتباه می‌گیرند. در این بخش، بایستی کپشن موردنظر خود برای پست را بنویسید. کپشن در حقیقت متنی است که در زیر پست اینستاگرام دیده می‌شود. همچنین، از این بخش می توانید افراد موردنظر خود را تگ کنید و یا برای پست خود لوکیشن تعیین کنید. (لوکیشن به معنی مکان بوده که پس از انتشار پست، در زیر نام کاربری شما نشان داده خواهد شد.)
 5. در نهایت گزینه‌ی Share یا تیک آبی رنگ بالای در بالای صفحه و سمت راست لمس کنید تا فرآیند انتشار پست تکمیل شود.

 

چطور تو اینستاگرام با کامپیوتر پست بزاریم؟

انتشار پست از طریق کامپیوتر تقریبا مشابه با گوشی است، اما تفاوت‌های کوچکی نیز دارند. برای گذاشتن پست با استفاده از کامپیوتر، تنها کافی است، پست گذاشتن در اینستاگرام از طریق سایت اینستاگرام را یاد بگیرید. مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. از کامپیوتر خود وارد مرورگر شوید و به سایت اینستاگرام مراجعه نمایید.
 2. در صفحه باز شده، اطلاعات صفحه‌ی کاربری خود را درج کرده و وارد حساب خود شوید.
 3. برای گذاشتن پست، روی آیکون + در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 4. عکس و یا ویدیویی را که می‌خواهید پست کنید، از آدرس ذخیره شده روی سیستم خود انتخاب کنید.
 5. پس از بارگذاری محتوای موردنظر، گزینه‌ی Next را در بالا و سمت راست نیم پنجره‌ی باز شده بزنید.
 6. در این قسمت می‌توانید فیلتر موردنظر را روی عکس و یا ویدیوی مدنظر خود اعمال کنید. به یاد داشته باشید که اعمال فیلتر روی یک عکس و یا ویدیو باعث گسترش آن به دیگری اسلایدها نمی‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید پست اسلایدی بگذارید، باید همان فیلتر را روی دیگر اسلایدها نیز بگذارید!
 7. در این قسمت می توانید کپشن و لوکیشن موردنظرتان را بنویسید. همچنین با زدن بخش Advanced settings می توانید کامنت‌های پست را ببندید. همچنین، با کلیک روی هر نقطه‌ی دلخواهی از تصویر، می‌توانید فرد موردنظر خود را روی عکس تگ کنید.
 8. در پایان، با زدن گزینه‌ی Share در بالای صفحه و سمت راست، می‌توانید پست خود را منتشر کنید!

 

ما در این آموزش جواب سوال “چطور تو اینستا پست بزارم؟” را به شما دادیم. اگر سوالی در مورد نحوه گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی یا کامپیوتر برای شما بوجود آمد در قسمت کامنت ها از ما بپرسید.