چطور تو اینستا هاید کنیم؟

استوری های اینستاگرام از مهمترین قابلیت های این پلتفرم هستند که تقریبا همه ما از آن استفاده می کنیم. گاهی اوقات ممکن است قصد انتشار محتوایی را داشته باشیم که دوست نداشته باشیم برخی از فالوورهای ما آنها را ببینند. برای این کار اینستاگرام راهکاری را در نظر گرفته است که می توانید استوری اینستاگرام خود را برای فالوورهای مورد نظرتان مخفی یا هاید کنید. اگر سوال دارید که چطور تو اینستا هاید کنیم؟ این مطلب از باملین را از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید.

 

چطور استوری ایسنتاگرام را مخفی کنیم؟

hide your story از دیگر ویژگی های پرکاربرد اینستاگرام به شمار می رود که امکان پنهان كردن استوری در اينستاگرام از یک یا چند نفر را برای کاربران فراهم می کند. در این صورت بدون نیاز به بلاک کردن می توانید با استفاده از قابلیت hide story اینستاگرام، استوری های خود را از دید برخی کاربران مخفی کنید. در ادامه به آموزش هايد كردن استوري در اينستاگرام با استفاده از روش های موجود می پردازیم.

مخفی کردن استوری در اینستاگرام بسیار ساده است و هر کاربری می تواند به کمک یکی از سه روش پنهان کردن استوری اینستاگرام که در ادامه توضیح داده ایم استوری های خود را از یک یا چند نفر مخفی کند.

 نکته: توجه داشته باشید تنظیمات حریم خصوصی شما بر افرادی که می توانند استوری های شما را ببینند تاثیر می گذارد. اگر اکانت شما به صورت خصوصی (private) تنظیم شده باشد فقط کاربرانی که شما را دنبال کرده اند می توانند استوری های شما را ببینند. اما اگر اکانت شما به صورت (public) تنظیم شده باشد علاوه بر فالوورهای شما، هر کاربری قادر است نام کاربری شما را جستجو و استوری های شما را مشاهده کند.

۱- هاید کردن استوری با تنظیمات اینستاگرام

شما می توانید با ورود به بخش تنظیمات اینستاگرامتان قابلیت hide story اینستاگرام را برای برخی از دنبال کنندگان پیج خود فعال نمایید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تب پروفایل شخصی تان را در پایین صفحه لمس کنید.
 2. دکمه منو آیکن سه خطی اینستاگرامرا انتخاب کنید.
 3. گزینه Settings در پایین صفحه را جهت ورود به بخش تنظیمات اینستاگرام انتخاب نمایید.
 4. از منوی نمایش داده شده گزینه Privacy را انتخاب نمایید.
 5. سپس با انتخاب گزینه story به صفحه تنظیمات استوری اینستاگرام بروید.
 6. در قسمت Hide Story From روی people ضربه بزنید.
 7. از لیست مخاطبین خود کسانی را که می خواهید استوری تان را از آنها مخفی کنید انتخاب نمایید. یا در کادر search نام کاربری شخص مورد نظر را جستجو و انتخاب نمایید. تیک آبی رنگ کنار نام کاربری افراد نشان دهنده این است که قابلیت هاید استوری اینستاگرام برای آن کاربر فعال شده است.
 نکته: به منظور unhide استوری اینستاگرام مجددا روی نام آن شخص ضربه بزنید تا از حالت انتخاب درآید.

در نهایت روی علامت فلش گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

۲- مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق صفحه پروفایل کاربر

اگر اکانت شما عمومی (public) تنظیم شده است علاوه بر دنبال کنندگان شما، سایر کاربران اینستاگرام از طریق جستجوی نام کاربری به اکانت شما دسترسی خواهند داشت و می توانند پست ها و استوری های شما را ببینند. بنابراین اگر قصد دارید استوری های خود را از دید کاربرانی که در لیست فالوورهای شما نیستند مخفی نمایید لازم است نام کاربری هر کدام را در صفحه جستجوی اینستاگرام سرچ کنید و سپس گزینه Hide Story را برای آنها فعال نمایید.

 1. نام کاربری شخص مورد نظر را در تب جستجو سرچ کنید و وارد صفحه پروفایل شخص شوید.
 2. روی نماد سه نقطه بالای صفحه ضربه بزنید و گزینه Hide Your Story را انتخاب نمایید.
 3. پیغامی ظاهر می شود و اعلام می کند از این پس اکانت مورد نظر دیگر قادر نیست عکس، ویدیو و لایوی که در استوری خود می گذارید را ببیند. شما می توانید هر زمان که بخواهید اکانت وی را unhide کنید. در نهایت روی دکمه ok ضربه بزنید.

 

 نکته: توجه داشته باشید اینستاگرام اعلانی به کاربر مبنی بر مخفی شدن استوری اینستاگرام توسط شما برای وی ارسال نخواهد کرد. بنابراین با فعال کردن قابلیت hide story اینستاگرام شخص مورد نظر متوجه این اتفاق نخواهد شد.

۳- مخفي كردن استوری در اينستاگرام برای یک نفر

شما می توانید در زمانی که یک استوری در پیج شما در حال نمایش است از لیست کاربرانی که استوری شما را مشاهده نموده اند کاربری را انتخاب و از طریق لمس سه نقطه مقابل نام کاربر و انتخاب گزینه Hide Story From استوری هایی که در آینده منتشر می کنید را از دید شخص مورد نظر مخفی کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در تب هوم اینستاگرام روی استوری منتشر شده خود ضربه بزنید.
 2. آیکن چشم در پایین صفحه را لمس نمایید.
 3. پس از مشاهده لیست افرادی که استوری شما را مشاهده کرده اند روی علامت سه نقطه مقابل اسم شخصی که می خواهید استوری های خود را از او مخفی کنید ضربه بزنید. سپس گزینه [Hide Story From [account name را انتخاب نمایید.
 4. در پنجره ظاهر شده مجددا گزینه Hide را انتخاب نمایید.