چطور ریپلای دایرکت اینستاگرام را فعال کنیم؟ (اندروید و آیفون)

یکی از قابلیت هایی که در شبکه های اجتماعی بسیار پر کاربرد است ریپلای کردن پیام است. در این مطلب از باملین آموزش فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام اندروید و آیفون میپردازیم تا شما بتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

 

چطور ریپلای دایرکت اینستاگرام را فعال کنیم؟

یکی از قابلیت های محبوب شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ و اینستاگرام ریپلای پیام است. زمانی که شما یک پیام را ریپلای میکنید و پاسخ خود را مینویسید مخاطب متوجه میشود این پاسخ برای چه پیامی است. ریپلای استوری برای همه اکانت های اینستاگرام به طور خودکار فعال است. در صورتی که میخواهید آن را ببندید میتوانید مطلب آموزش حذف ریپلای و بستن کامنت استوری اینستاگرام را مطالعه کنید. بر خلاف ریپلای استوری، ریپلای پیام در دایرکت برای اکانت ها فعال نیست و شما باید آن را فعال کنید. در ادامه روش های ریپلای در اینستاگرام را بررسی میکنیم.

 

فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام آیفون و اندروید با متصل کردن فیسبوک به اینستاگرام

در صورتی که شما یک اکانت فیسبوک دارید میتوانید آن را به اینستاگرام خود متصل کنید. این کار مزیت ها مختلفی دارد. به عنوان مثال احتمال دیده شدن محتواهای شما بالا میرود و همچنین در صورت نیاز پست ها و استوری ها را به فیسبوک ارسال میکند. به غیر از این موارد برای اینکه شما بتوانید از ریپلای اینستاگرام استفاده کنید باید یک حساب فیسبوک به اینستاگرام متصل کنید. در نتیجه اگر حساب فیسبوک ندارید یکی ایجاد کنید. بعد از آن وارد برنامه اینستاگرام شوید. پروفایل خود را باز کنید. در بالای صفحه سمت راست روی سه خط روی هم ضربه بزنید.

ریپلای در اینستاگرام

از منویی که باز میشود روی Settings ضربه بزنید تا تنظیمات اینستاگرام برای شما باز شود. در تنظیمات اینستاگرام Account را انتخاب کنید.

اینستاگرام ریپلای دار

در صفحه Account گزینه Linked Accounts را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. بعد از آن برنامه هایی که میتوانید اینستاگرام را به آن ها لینک دهید مشاهده میکنید. روی آیکن برنامه Facebook ضربه بزنید. در آخر از کادر باز شده Connect را انتخاب کنید. اکنون اکانت فیسبوک شما به اکانت اینستاگرام شما متصل شده است.

چگونه در اینستاگرام ریپلای کنیم شیائومی

اگر در فیسبوک با ارور Your account has been disabled مواجه شدید میتوانید برای رفع آن مطلب آموزش حل مشکل Your account has been disabled فیسبوک را مطالعه کنید.

 

آموزش تصویری فعال سازی ریپلای در اینستاگرام با فعال کردن کوییک ریپلای

بعد از اتصال فیسبوک به اینستاگرام باید کوییک ریپلای اینستاگرام را نیز برای داشتن اینستاگرام ریپلای دار فعال کنید. کوییک ریپلای قابلیتی است که شما برای یک جمله از پیش تعیین شده یک کلمه کلیدی مشخص میکنید و با استفاده از آن کلمه میتوانید آن جمله را سریعتر در گفت گو بکار ببرید. برای استفاده از این قابلیت اکانت شما باید تجاری باشد. برای فعال کردن این قابلیت از طریق پروفایل خود روی سه خط روی هم ضربه بزنید. از منو باز شده Settings را انتخاب کنید. در تنظیمات اینستاگرام به دنبال بخش Setting Business بگردید. در قسمت Setting Business روی گزینه Quick Replies ضربه بزنید.

ریپلای در اینستاگرام

در صفحه جدید شما میتوانید کوییک ریپلای هایی که ساخته اید را مشاهده کنید. اگر تا به حال از این قابلیت استفاده نکرده باشید این صفحه خالی است. برای ساخت Quick Replies جدید روی آیکن + در بالای صفحه گوشه سمت راست ضربه بزنید.

اینستاگرام ریپلای دار

حالا در بخش Shortcut شما باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید. در قسمت Message نیز پیامی که میخواهید با کمک کلمه میانبر برای مخاطب ارسال شود باید بنویسید. در این دو بخش هر چیزی میتوانید به دلخواه خود وارد کنید. در نهایت از بالای صفحه روی Save ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام آیفون

اکنون شما میتوانید از قابلیت Quick Replies در گفت گو های خود استفاده کنید.

چگونه ریپلای در دایرکت اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه در اینستاگرام ریپلای کنیم شیائومی؟ ریپلای پیام در گوشی های آیفون و اندروید

پس از طی کردن مراحل بالا قابلیت ریپلای پیام در اینستاگرام برای شما فعال میشود. نحوه ریپلای کردن پیام در آیفون و اندروید مشابه یکدیگر است و تفاوتی ندارند. البته همانطور که گفته شد ممکن است باز هم نتوانید از این قابلیت استفاده کنید که در ادامه یکسری روش برای رفع این مشکل گفته میشود اما در صورتی که این قابلیت فعال شد ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید. وارد صفحه Home شوید. از بالای صفحه سمت راست روی آیکن Messenger ضربه بزنید. با ضربه روی آیکن Messenger صفحه گفت گو های شما باز میشود.

آموزش تصویری ریپلای در اینستاگرام

در این بخش افرادی که با آن ها صحبت کردید را میتوانید مشاهده کنید. فرد مورد نظر را پیدا کرده و روی نام او ضربه بزنید تا صفحه چت شما باز شود.

چگونه در اینستاگرام ریپلای کنیم شیائومی

بعد از باز شدن صفحه چت پیامی که میخواهید ریپلای کنید و به آن پاسخ دهید پیدا کنید. پیام را به سمت راست بکشید تا آیکن فلش را کنار پیام مشاهده کنید. روی آیکن فلش ضربه بزنید. در صوتی که میخواهید به پیام خودتان پاسخ دهید و پیام خودتان را ریپلای کنید پیام را باید به سمت چپ بکشید تا آیکن فلش را ببینید.

ریپلای در اینستاگرام

همچنین به غیر از روش بالا شما میتوانید روی پیام ضربه بزنید و چند ثانیه نگه دارید. با این کار بعد از چند ثانیه در پایین صفحه چند گزینه به شما نمایش داده میشود. از بین سه گزینه پایین صفحه روی ریپلای یا Reply ضربه بزنید.

اینستاگرام ریپلای دار

با این کار میبینید که پیام اصلی در بالای کادر متن نمایش داده میشود. حالا باید پیام خود را بنویسید و روی Send ضربه بزنید تا پیام شما ارسال شود.

فعال سازی ریپلای در دایرکت اینستاگرام آیفون

بعد از ارسال پیام، پاسخ شما همراه با پیامی که آن را ریپلای کردید قابل مشاهده است. با این کار مخاطب متوجه میشود پاسخ شما مربوط به کدام پیام است.

چگونه ریپلای در دایرکت اینستاگرام را فعال کنیم؟