چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟

چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟ اینستاگرام به عنوان یکی از مهمترین اپلیکیشن های فضای مجازی است که ساعات زیادی را در آن سپری می کنیم. در این برنامه اطلاعات شخصی زیادی وجود دارد، از ایمیل گرفته تا شماره تلفن و صحبت ها و عکس های خصوصی شما در این برنامه وجود دارد. به همین دلیل هم بهتر است بدانید که چه افرادی به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارند و در صورت لزوم آنها را در دسترسی محدود کنید. در این مطلب از باملین به شما می آموزیم که چطور تشخیص دهید چه کسانی به اینستاگرام شما دسترسی دارند.

 

 

چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟

گاهی ممکن است شما از دستگاه های مختلف برای ورود به اینستاگرام استفاده کرده باشید مثلا از سیستم کامپیوتری یک کافی نت برای مدیریت لحظه ای پیج اینستاگرام تان کمک گرفته باشید و یا گاهی ممکن است یک هکر به اینستاگرام شما ورود پیدا کرده باشد و فعالیت های شما را زیر نظر گرفته باشد.

برای آن که بتوانید دسترسی هایی که به صفحه اینستاگرام شما وجود دارد را بررسی کنید و از دسترسی افراد غیر مجاز به آن جلوگیری کنید روش های مختلفی وجود دارد. بهتر است در این مواقع از برنامه های جانبی که ادعا میکنند جلوی هک اینستاگرام را میگیرند کمک نگیرید زیرا همین برنامه ها خطرناک به نظر میرسند و میتواند امنیت پیج اینستاگرام شما را به خطر بیندازد.

در این لحظه بهترین کار این است که روی منو اینستاگرام تان کلیک کنید و بخش تنظیمات را باز نمایید. از بخش Security گزینه Login Activity را انتخاب کنید. در این بخش شما میتوانید به لیست تاریخچه اینستاگرام تان دسترسی پیدا کنید.

شما میتوانید در این بخش اطلاعات دستگاه هایی که به حساب اینستاگرام شما دسترسی دارند به همراه اطلاعات مکان آن ها دسترسی پیدا کنید و در صورتی که این اطلاعات برای شما ناشناس بود میتوانید دسترسی آن را به اینستاگرام تان مختلف کنید.

البته دقت داشته باشید در صورتی که پیج شما هک شده باشد ممکن است اطلاعات مکانی او از کشور های مختلف نمایش داده شود و این نشان میدهد که هکر اطلاعات لوکیشن خود را جعل کرده است.

شما با استفاده از این ابزار میتوانید هر فعالیت مشکوکی در اینستاگرام تان را بررسی کرده و برای جلوگیری از هک اینستاگرام تان اقدام کنید و جلوی دسترسی بیشتر افراد مشکوک را بگیرید.

 

روش های زیادی برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام وجود دارد از جمله :

۱- استفاده از رمز عبور قوی ( حداقل ۸ کاراکتر به همراه کاراکتر کوچک و بزرگ و علائم و عدد )
۲- وارد نمودن اطلاعات معتبر برای ایمیل و شماره تلفن
۳- فعال کردن تایید دو مرحله ای Two Step Vertification

گزینه دیگری که برای حفاظت از اکانت اینستاگرام خود می توانید به آن مراجعه کنید login activity است که در حقیقت به شما لیستی از دستگاه هایی که به اکانت شما متصل شده یا هستند را بهمراه لوکیشن و مکان اتصال می دهد.

چطور بفهمیم کسی به اینستاگرام ما وارد شدهاما چطور با استفاده از Login Activity یا فعالیت ورود به سیستم ، بفهمیم کسی به اینستاگرام ما وارد شده یا نه ؟

برای اینکار باید طبق تصاویر به بخش Setting < Security < Login Security بروید.

اوج اینستاگرام

مرحله ی اول

مرحله ی دوم

مرحله ی سوم

چطور دستگاه‌های دیگر را از اکانتم حذف کنم؟

  • کنار لوکیشنی که متعلق به شما نیست، روی ۳ نقطه کلیک کنید.
  • وقتی لوکیشن برایتان باز شد. در پایین صفحه Log Out را می‌بینید. با کلیک روی این گزینه، دستگاه دیگر از اکانت شما خارج می‌‎شود.

  • چطور بفهمیم کسی به اینستاگرام ما وارد شده یا نه ؟! با همین چند مرحله ی ساده میتوانید اینکار را انجام دهید و اگر دستگاه یا لوکیشن های مشکوکی را در لیست دیدین آنها را Logout کنید.
  • توجه داشته باشید در صورتی که مشاهده کردید فرد دیگری به اکانت اینستاگرام شما وارد شده و آن را خارج کردید حتما باید سریعا رمز عبور خود را عوض کنید و همینطور توصیه میشود از تایید دو مرحله ای استفاده کنید چون ممکن است فرد مشکوک و هکر مجدد به اکانت شما وارد شود و اینبار دیگر فرصت بیرون انداختن او را نداشته باشید.