چگونه در اینستاگرام کالکشن بسازیم؟ / ساخت سریع کالکشن در اینستا

اینستاگرام علاوه بر ساخت کالکشن ویژگی جدیدی به نام مجموعه‌های مشترک  را معرفی کرد که امکان همکاری و اشتراک‌گذاری آسان پست‌ها را بین کاربران فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند با دوستان، خانواده یا حتی غریبه‌ها مجموعه‌هایی از پست‌ها را ایجاد کنند. در ادامه مطلب از سایت باملین به راهنما کامل ساخت کالکشن در اینستاگرام و اشتراک با دیگران می پردازیم.

 

چگونه در اینستاگرام کالکشن بسازیم؟

اینستاگرام در ابتدا به کاربران اجازه می‌داد تا پست‌های مورد علاقه خود را ذخیره کنند. اما در سال ۲۰۱۷، اینستاگرام این ویژگی را بهینه کرد و نام آن را به کالکشن (Collection) تغییر داد همچنین و امکان اشتراک کالکشن اینستاگرام با دوستان را برای آن ها ایجاد کرد. این تغییر به کاربران امکان داد تا پست‌های خود را در پوشه‌های مختلف سازماندهی کنند و در گروه های اینستاگرام، آن ها را به دیگران اشتراک بگذارند.

همچنین به اینستاگرام کمک کرد تا با Pinterest رقابت کند، یک پلتفرم دیگر که به کاربران امکان می‌دهد پست‌های خود را ذخیره و سازماندهی کنند. در ادامه نحوه ساخت کالکشن در اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

 

آموزش ساخت کالکشن در اینستاگرام

برای ایجاد یک کالکشن جدید در اینستاگرام، ابتدا پستی را که می‌خواهید در کالکشن قرار بگیرد، انتخاب کنید.

دکمه نشانک یا bookmark را برای چند ثانیه فشار دهید. اگر دکمه را بدون نگه داشتن فشار دهید، پست در یک کالکشن عمومی ذخیره می‌شود.

وقتی پستی را در اینستاگرام ذخیره می‌کنید، به‌طور پیش‌فرض در کالکشن All Posts Instagram ذخیره می‌شود. اگر می‌خواهید پست را در مجموعه دیگری ذخیره کنید، روی دکمه Save to Collection در پایین پست ضربه بزنید.

اگر قبلاً کالکشنی ایجاد نکرده‌اید، از شما خواسته می‌شود یک کالکشن جدید ایجاد کنید. نامی برای کالکشن خود انتخاب کنید و روی Done ضربه بزنید.

آموزش ساخت کالکشن در اینستاگرام

اگر قبلاً مجموعه‌هایی ایجاد کرده‌اید، یک منوی پاپ‌آپ ظاهر می‌شود. روی کالکشنی که می‌خواهید پست را در آن ذخیره کنید، ضربه بزنید یا علامت + انتخاب کنید تا یک کالکشن جدید ایجاد کنید.

اگر قبلاً مجموعه‌ یا کالکشنی ایجاد کرده‌اید، کالکشن‌های شما در این صفحه نمایش داده می‌شوند.

Collection در اینستاگرام

دسترسی به کالکشن اینستاگرام

می‌توانید پست‌های ذخیره‌شده اینستاگرام خود را در هر زمانی در برنامه ببینید، حتی اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید. برای این کار:

برنامه اینستاگرام را باز کنید.

روی نماد پروفایل خود ضربه بزنید.

سپس روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و Saved را انتخاب کنید.

دسترسی به کالکشن اینستاگرام

حتی می توانید به کمک ساخت هشتگ در اینستاگرام به صورت آنلاین، به کالکشن های خود دسترسی سریع تری داشته باشید.

حذف کالکشن در اینستاگرام

برای حذف سیتو کالکشن مراحل زیر را دنبال کنید:

روی کالکشن مورد نظر خود ضربه بزنید.

روی Delete در بالا ضربه بزنید.

برروی Delete دوباره ضربه بزنید تا کالکشن حذف شود.

حذف کالکشن در اینستاگرام

نحوه ایجاد یک کالکشن مشترک در اینستاگرام

پست مورد نظر خود را ذخیره کنید. برای این کار روی دکمه ذخیره یا Save در زیر پست ضربه بزنید.

ذخیره پست در اینستاگرام

اینستاگرام از شما می‌خواهد که یک پست را در یک مجموعه مشترک ذخیره کنید. اگر از شما خواسته نشد، روی کالکشن جدید یا New Collection در سمت راست Collections ضربه بزنید و مطمئن شوید که collaborative انتخاب شده است.

نحوه ایجاد یک کالکشن مشترک در اینستاگرام

سپس برای کالکشن خود را نامی انتخاب کنید و دوستانی را که می‌خواهید این کالکشن را با آنها به اشتراک بگذارید، به آن اضافه کنید.