چگونه فیلتر اینستاگرام را روی عکس بگذاریم؟

چگونه فیلتر اینستاگرام را روی عکس بگذاریم؟ فیلترها از ابزارهای پرکاربرد در اینستاگرام هستند که اکثر بلاگرها و فعالین اینستاگرام از آنها برای انتشار عکس استفاده می کنند. برخی از فیلترها آرایشی هستند و باعث زیبایی بیشتر شما می شوند و بعضی از فیلترها هم کاربرد چالشی دارند. در این مطلب از باملین قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور در اینستاگرام فیلتر بگذارید.

 

 

چگونه فیلتر اینستاگرام را روی عکس بگذاریم؟

در سال ۲۰۱۰ وقتی آقای کوین سیستروم مهندس آمریکایی در فکر ایجاد یک اپلیکیشن بر پایه تصویر بود، این ماهیت و اساس اینستاگرام بود که در ذهن وی داشت شکل می گرفت؛ بله ماهیت و ایده اپلیکیشنی که در سال های بعدی به یکی از غول های بزرگ پیام رسان در جهان تبدیل شد بر اساس تصویر شکل گرفت و این تصویر ها می توانند تصاویر و عکس هایی باشند که کاربران آن ها در پیج شان استوری یا پست می کنند و یا تصاویر و عکس هایی که به عنوان کاور روی ویدیو هایشان استفاده می کنند و یا عکسی که از خودشان و یا برندشان به عنوان عکس پروفایل در دایره کوچک و جادویی صفحه اینستاگرام می گذارند.

سازندگان و مدیران اینستاگرام همه بر این باور هستند که اپلیکیشنی که ماهیت آن بر اساس تصویر شکل گرفته باید به کاربر کمک کند تا تصاویر و عکس های شخصی خودش که در این اپلیکیشن قرار می دهد را  بهینه کند و صرف نظر از اینکه نرم افزار ها و برنامه هایی که به کاربران اجازه می دهند عکس های خود را ادیت کنند بسیار زیاد هستند، خود اینستاگرام نیز در اپلیکیشن خود امکاناتی برای ادیت عکس ها و بهتر کردن آن ها قرار داده است.

 

فیلتر اینستاگرام چیست؟

فیلتر های اینستاگرام در واقع همان افزودنی ها ، کاستنی ها، ادیت ها و روتوش هایی هستند که روی عکس های شما می خورد و اینستاگرام آنها را از پیش آماده کرده است تا نحوه استفاده از آن راحت تر و کاربردی باشد. شما در برنامه های  حرفه ای مثل فتوشاپ این تغییرات را باید به صورت دستی اعمال کنید و برای اینکه تغییرات را اعمال کنید

باید ناحیه ای  قرار است تغییر کند را با استفاده از ابزار select انتخاب کنید ولی با استفاده از فیلتر های خود اینستاگرام این موارد به صورت هوشمند انتخاب و اعمال می شوند و این بسیار جالب است و کار شما را بسیار راحت تر می کند. اینستاگرام انواع مختلف فیلتر را به صورت پیش فرض آماده کرده است که بسته به نوع پست، سن، سلیقه، موقعیت اجتماعی و علاقه خود می توانید یکی را انتخاب و استفاده کنید.

نحوه استفاده از انواع فیلتر های اینستاگرامی

استفاده از فیلتر های اینستاگرامی به نوع پست نیز بستگی دارد اینکه پست شما استوری است یا تصویر برای صفحه فید فیلترهای متفاوتی را می توانید روی آن اعمال کنید ولی همه فیلترهای اینستاگرام مطمئنا جذاب هستند. ابتدا دوربین گوشی خود را باز می کنید و عکس مورد نظرتان را می گیرید

و یا یک عکس از گالری انتخاب می کنید و با استفاده از فیلترهای مختلف تغییرات مورد نیاز را انجام می دهید و فیلتر را روی عکس یا ویدئو اعمال می کنید و آن را پست می کنید. این فیلتر ها هم برای استوری و هم برای پست ها قابل استفاده هستند. اینجا برخی از این فیلترها و ادیت ها را برای شما معرفی می کنیم و درباره نحوه کار کردن با آن ها و اینکه برای چه نوع پست هایی مناسب هستند با شما صحبت می کنیم.

تفاوت فیلتر و ادیت برای تصاویر

شما وقتی عکس خودتان یا تصویر دیگری را برای اینستاگرام انتخاب می کنید برای بهینه سازی عکستان اینستاگرام دو تا آپشن به شما می دهد ادیت و فیلتر که این دو مورد با اینکه تفاوت هایی باهم دارند ولی در کنار هم به بهبود تصویر شما کمک خواهند کرد و شما بهتر است از هر دو آپشن استفاده کنید.