کاهش قیمت طلا و سکه با ریزش دلار همراه است!

به گزارش باملین در آخرین روز معاملاتی بازار سکه و طلا قیمت‌ها کاهش یافت. بر این اساس قیمت هر قطعه سکه امامی به ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز شنبه کاهش ۱۰۰ هزار تومانی دارد؛ اما قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان رسید که رشد ۹۷ هزار تومانی در طول این هفته داشته است.

نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با باملین با اشاره به کاهش نرخ ارز در بازار گفت: با توجه به کاهش اندک نرخ ارز در آخرین روز معاملاتی هفته قیمت طلا و سکه نیز کاهشی شد؛ اما وضعیت رکود در بازار همچنان پابرجاست و تقاضا تغییری نکرده است.

وی افزود: کاهش حباب سکه بستگی به تقاضا دارد و چون تقاضا کمتر شده اندکی نیز از حباب سکه تخلیه شده است.
رییس اتحایه طلا و جواهر تهران در پیش بینی از وضعیت بازار طلا در هفته آینده نیز گفت: به نظر می رسد اوایل هفته نوسان چشمگیری در بازار شاهد نباشیم ممکن است در نهایت قیمت‌ها نوسان یک تا سه درصدی داشته باشند. احتمال کاهش قیمت‌ها کم است ممکن است با روند انس جهانی قیمت طلا و سکه نیز افزایش یابد.

همچنین بذرافشان از آغاز به کار کارگروه تخصصی طلا، جواهر، نقره و سکه در اتاق اصناف خبر داد و اظهار داشت: به درخواست ریاست اتاق اصناف با توجه به اینکه حوزه طلا شرایط خاصی دارد و برای پیگیری مباحث حقوقی، اجرای سامانه جامع تجارت و مسائل و مشکلات چرخه تولید و توزیع طلا این کارگروه راه‌اندازی شد.
بنابر اعلام اتاق نادر بذرافشان رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر تهران، شربیانی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز، نیکخواه رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان، نوری‎زاده رئیس اتحادیه طلا و جواهر یزد و معلمی رئیس اتحادیه طلا و جواهر ساری را به عنوان اعضای اصلی هیات رییسه کارگروه و آقایان زرین‎مهر و پورتوکل به عنوان اعضای علی‎البدل انتخاب شدند.

آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است قیمت سکه طرح قدیم ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان سکه یک گرمی نیز ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.