۱۰۸ درصد درآمدهای عمومی گلستان محقق شد

به گزارش باملین؛ علیرضا نورانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ابتدای امسال تا اول اسفند ماه، همه درآمد مالیاتی ۱۲ ماهه استان وصول شد و امیدواریم با حفظ این روند در آخرین ماه سال ۱۴۰۳ نیز شاهد عملکرد مناسب گلستان در وصول درآمدهای مالیاتی باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با بیان اینکه در وصول درآمدهای مالیاتی توجه به اقشار کم‌درآمد و تلاش در شناسایی درآمدهای واقعی و رسیدگی به پرونده‌های معوقه در دستور کار قرار دارد، افزود: این راهبرد، یکی از سیاست‌های شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در ابتدا و نیمه سال جاری بوده است.

به گفته نورانی؛ تا پایان بهمن ماه، سه هزار میلیارد و ۸۴۰ میلیارد ریال اعتبار به دست آمده از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض مرتبط با آن از سوی اداره کل امور مالیاتی گلستان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده که در ارائه خدمات به مردم سهم به سزایی داشته است.

وی تاکید کرد: تحقق هر چه بهتر درآمدهای عمومی و به‌ویژه مالیاتی پایداری بیشتری در هزینه‌های دولت در خدمات عمومی نظیر آموزش، بهداشت و درمان به همراه خواهد داشت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با اشاره به اینکه سرانه درآمد مالیاتی در استان به ازای هر نفر سالانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است، یادآور شد: با توجه به حجم وسیع خدمات عمومی دولت در بخش‌های مختلف، این رقم آسیبی به اقتصاد خانوار و یا بخش تولید وارد نخواهد کرد.

نورانی با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از جامعه از مودیان مالیاتی نیستند و یا درآمد آن‌ها مشمول پرداخت مالیات نبوده و این درآمد از فعالان اقتصادی اخذ می‌شود، خاطرنشان کرد: این شاخص مقایسه‌ای بین هزینه‌های دولت و درآمدهای کسب شده به ازای یک فرد در جامعه است.