۱۰ شرکت بزرگ جهان که بیشترین درآمد را دارند

به گزارش باملین  به نقل از روزیاتو، بزرگترین شرکت‌های جهان از نظر درآمد در صنایع و مناطق مختلفی فعالیت می‌کنند. از خرده فروشی و فناوری گرفته تا انرژی و امور مالی، این شرکت‌های بزرگ نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می‌کنند. شرکتی مانند اپل حتی در رتبه بندی با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان از نظر ارزش بازار در رتبه بالایی قرار دارد.

 

 با توجه به گسترش طبقه متوسط و افزایش قدرت خرید، انتظار می‌رود بازار فرصت‌های رشد فراوانی را در اختیار شرکت‌های فعال قرار دهد. در نتیجه، شرکت‌های خرده فروشی در تلاشند تا کسب و کار خود را گسترش دهند و تجربه خرید جذاب تری را برای حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید ایجاد کنند.

۱۰ شرکت بزرگ جهان بر اساس درآمد:

۱۰. سی‌وی‌اس (CVS Health Corporation)
درآمد: ۳۴۷.۸۱ میلیارد دلار

سی‌وی‌اس یک شرکت مراقبت‌های بهداشتی آمریکایی است که از نظر درآمد در بین ۱۰ شرکت برتر جهان قرار دارد. این شرکت دارای برندهای مختلفی از جمله CVS Pharmacy، شرکت خرده‌فروشی و داروخانه‌های زنجیره‌ای آمریکایی و Aetna، ارائه دهنده بیمه سلامت است.

۹. یونایتد هلث گروپ (UnitedHealth Group Inc)
درآمد: ۳۷۱.۶۲ میلیارد دلار

یونایتد هلث گروپ، یک شرکت چند ملیتی بیمه سلامت و خدمات آمریکایی است.

۸. شرکت اپل (Apple Inc)
درآمد: ۳۸۵.۷۱ میلیارد دلار

شرکت اپ یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان است. این شرکت به دلیل انواع محصولات مصرفی الکترونیکی خود مانند آیفون، آی پد، اپل واچ و مک بوک شناخته شده است.

۷. بِرکشایر هاتاوِی (Berkshire Hathaway Inc)
درآمد: ۴۰۱.۷۵ میلیارد دلار

بِرکشایر هاتاوِی، یک شرکت هلدینگ چندملیتی آمریکایی است که مالک برندهای بیمه متعددی است. این شرکت توسط وارن بافت اداره می‌شود.

۶. شرکت نفت و پتروشیمی چین (China Petroleum & Chemical Corporation)

درآمد: ۴۶۹.۱۷ میلیارد دلار

این شرکت که با نام سینوپک نیز شناخته می‌شود، یک شرکت نفت و گاز چینی است که در اکتشاف و تولید نفت و گاز فعالیت دارد.

۵. شرکت ملی نفت چین (China National Petroleum Corporation)

درآمد: ۴۸۳.۰۲ میلیارد دلار

شرکت ملی نفت چین یک شرکت نفت و گاز دولتی چینی است که از نظر درآمد در بین ۵ شرکت بزرگ جهان قرار دارد و شرکت مادر، پتروچاینا است.

۴. استیت گرید (State Grid)

درآمد: ۵۳۰.۰۱ میلیارد دلار

استیت گرید، یک شرکت برق دولتی چینی است. این شرکت به عنوان تجارت اصلی خود شبکه‌های برق را می‌سازد و راه اندازی می‌کند. استیت گرید به عنوان بزرگ‌ترین شرکت آب و برق در جهان، در سال ۲۰۲۲ درآمدی معادل ۵۳۰.۰۱ میلیارد دلار داشت.

۳. سعودی آرامکو (Saudi Aramco)
درآمد: ۵۵۲.۱۵ میلیارد دلار

سعودی آرامکو، یک شرکت دولتی نفت و گاز طبیعی و شرکت ملی نفت عربستان سعودی است. این شرکت از نظر درآمد در بین ۳ شرکت بزرگ جهان قرار دارد.

۲. شرکت آمازون (Amazon.com Inc)
درآمد: ۵۷۴.۷۸ میلیارد دلار

آمازون یک شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است که در فهرست بزرگترین شرکت‌های جهان از نظر درآمد در رتبه دوم قرار دارد. تمرکز اصلی این شرکت بر تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، رایانش اَبری و هوش مصنوعی است.

۱. شرکت والمارت (Walmart Inc)
درآمد: ۶۳۸.۷۸ میلیارد دلار

والمارت در صدر فهرست ۱۰ شرکت بزرگ جهان از نظر درآمد قرار دارد که یک شرکت خرده‌فروشی چندملیتی است که زنجیره‌ای از هایپرمارکت‌ها، خواربارفروشی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ با تخفیف را اداره می‌کند. همچنین مالک و اداره کننده انبارهای خرده فروشی Sam’s Club است. والمارت با نام‌های مختلف در ۱۹ کشور با تقریباً ۱۰،۵۰۰ فروشگاه فعالیت می‌کند.