۳ غذای محبوب ایرانی‌ها در شب چهارشنبه‌سوری

به گزارش باملین به نقل ازبرترین‌ها، این جشن، نخستین جشن از مجموعهٔ جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به‌صورت جمعی در فضای باز برگزار می‌شود. علاوه بر این سه غذای محبوب ایرانی‌ها در این شب عبارت هستند از:

آش ابودردا؛ غذای مخصوص چهارشنبه سوری

یکی از آش‌های سنتی ایرانی است که در چهارشنبه آخر سال به عنوان غذای مخصوص چهارشنبه سوری تهیه می‌شود. در قدیم زمانی که رشته را از خمیر درست می‌کردند همزمان مراسمی خاص با دعا و استغاثه به درگاه خداوند برگزار می‌شد و ضمن آماده کردن رشته، گلوله‌هایی با آدمک‌هایی از همان خمیر می‌ساختند و به نیت تک تک افراد خانواده در آش می‌ریختند و پس از پختن آش این خمیرها را از آن خارج می‌کردند و به روی بام خانه می‌ریختند که خوراک پرندگان شود و یا در آب می‌ریختند که ماهیان بخورند و این به نیت خارج ساختن بیماری و باقیماندن سلامتی و خوشی بود سپس آش را بین همسایه‌ها و فقرا تقسیم می‌کردند و سهمی نیز اعضای خانواده می‌خوردند. بعضی افراد متعقد هستند برای تهیه این آش کار سختی پیش رو ندارید و به راحتی می‌توانید این آش خوشمزه را تهیه کنید.

رشته پلو؛ دومین غذای مخصوص چهارشنبه سوری

رشته پلو، یکی از غذاهای سنتی، خوش طعم و محبوب ایرانی است که در بسیاری از نقاط کشور به عنوان غذای مخصوص شب چهارشنبه سوری طبخ می‌شود. این غذا به دلیل ترکیبات ساده و در دسترس، از محبوبیت خاصی برخوردار است. طرز تهیه رشته پلو ساده و مواد آن کاملا در دسترس است. برای تهیه این غذای خوشمزه تنها به برنج و رشته پلویی نیاز دارید. رشته پلویی که در کارخانه بوداده می‌شود، شبیه به رشته آش و کمی نازک‌تر از آن است؛ اما به‌دلیل داشتن سبوس بیشتر، رنگ تیره‌تری دارد.

مرصع پلو؛ سومین غذای مخصوص چهارشنبه سوری

قدیمی‌ترین غذای مخصوص چهارشنبه سوری، این پلوی خوش طعم و عطر و خوش رنگ است.